Start 24 kwietnia 2024 r. (środa)  

 

bud_biblioteki.jpg
 

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Zofii Nałkowskiej
w Sierpcu
ul. Płocka 30


tel. 24 275-13-56; 24 275-28-53
e-mail:
mbp@sierpc.pl

 



E-usługi w bibliotece
_dsc0703.jpgDnia 7 października 2018 r. w Grodzisku Mazowieckim w nowo otwartej Mediatece została podpisana umowa dotycząca projektu e-usług w bibliotece, do którego nasza Biblioteka przystąpiła w partnerstwie z kilkoma innymi książnicami z województwa mazowieckiego. Projekt zakłada wdrożenie nowych technologii oraz usprawnienie już istniejących usług. Uroczystego podpisania umowy dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. W spotkaniu wzięli udział także Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Monika Stańczak.
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Kropki - podsumowanie
dsc_0018_2.jpgJuż drugi raz z rzędu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy lubią kropki, a że świat się z nich składa mogliśmy się przekonać na naszych spotkaniach literacko – plastycznych. Zajęcia adresowane były do grup przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych, a dzieci przybywające na spotkania, mocno akcentowały ubiorem ten szczególny dzień. Wsparciem zajęć była fantastyczna książka pana Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka” – opowieść bardzo budująca dla dzieci, z której dowiadujemy się, że wystarczy wyobraźnia i pomysłowość, by powstało coś bardzo interesującego. Na naszych zajęciach, korzystając z farb i wyciętych kolorowych kropek, powstały bardzo ciekawe prace, które były zaskoczeniem dla samych dzieci.
Czytaj całość
 
Tydzień Książki Zakazanej

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu 4 października rozpoczął się Tydzień Książki Zakazanej. Za nami spotkanie z jedną z klas z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu, z wychowawczynią Marią Studzińską.

 

img_0892.jpg

 

Czytaj całość
 
4-12.10.2018 r. - zajęcia KSIĄŻKA ZAKAZANA
cenzura.jpg
 
Zaproszenie na wystawę "Historia browarnictwa na Mazowszu"
plakat_browarnictwo.jpg
 
Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel
img_0882.jpg
     2 października nasza Biblioteka gościła Magdalenę Kordel - autorkę powieści obyczajowo-romantycznych, znaną z takich tytułów jak „Uroczysko”, „Sezon na cuda”, „Wino z Malwiną”, „Okno z widokiem”, „Wymarzony dom”, „Wymarzony czas” czy „Tajemnica bzów”, „Nadzieje i marzenia”, „Anioł do wynajęcia”, „Córka wiatrów”, „Serce z piernika” i „Serce w skowronkach”. To historie o miłości i odwadze, o determinacji i sile kobiet, a każda z nich przekazuje jednocześnie uniwersalną prawdę, że każdy człowiek, jego życzliwość, dobre słowo czy gest są na wagę złota i mogą odmienić czyjeś życie.
      Wprawdzie powieści tej pisarki cieszą się niezwykłą popularnością głównie wśród pań, to na naszej widowni zasiadło także kilku panów. Spotkanie autorskie miało niecodzienną formę, bowiem pani Magdalenie towarzyszył mąż Jakub i to właśnie on przeprowadził z nią rozmowę.
Wywiad okazał się niezwykle ciekawy tym bardziej, że bohaterka wieczoru okazała się niesamowicie utalentowaną gawędziarką. Ale zacznijmy od początku...
Czytaj całość
 
"Kropkowego" szaleństwa ciąg dalszy...

dsc_0013.jpg

 

WZORKI*

Kropki, paski, kółka, plamki,

To są słowa wyliczanki.

Kto nie wszystkie wzorki zna,

Niech się uczy ich raz, dwa.

Czytaj całość
 
Kuba Michalski i recital "Śpiewana historia Polski"

img_0665.jpgW środowe popołudnie  26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się  recital „Śpiewana historia Polski” w wykonaniu Kuby Michalskiego. Wpisując się w tematykę związaną z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, wydarzenie było dobrą okazją, by przypomnieć najważniejsze momenty z polskich dziejów, od czasów Jagiellonów, przez rozbiory i dążenia wolnościowe, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dźwięki gitary klasycznej i zawsze aktualne wiersze polskich poetów to sprawdzony sposób na refleksyjny i wartościowy sposób spędzenia czasu.

Kuba Michalski kompozytor, wokalista i gitarzysta od pierwszych chwil nawiązał dobry kontakt z sierpecką publicznością. Opowieści o polskich dziejach przeplatał piosenkami znanego barda Jacka Kaczmarskiego („Krajobraz po uczcie”, „Samosierra”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Barykada. Śmierć Baczyńskiego”), jak i własnymi kompozycjami do wierszy klasyków. Usłyszeć można było „Alpuharę” do słów Adama Mickiewicza, „Dziewczynę” Bolesława Leśmiana, „Deszcz jesienny” Leopolda Staffa, „Wilki” Zbigniewa Herberta. Aby zilustrować muzycznie opowieść o otwarciu kolei warszawsko-wiedeńskiej – pierwszej linii kolejowej na ziemiach Królestwa Polskiego, artysta wykonał nawet „Lokomotywę” Juliana Tuwima, czym poderwał publiczność do oklasków i wspólnego śpiewania. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 536
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny

 

Aktualności
Odbyło się...
Sondy
Czy nasza strona internetowa spełnia Twoje oczekiwania?
 

Czasopismo "Chidusz" dostępne jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki


 

logotypy.jpg

admin