Start arrow Nowości książkowe arrow Literatura popularnonaukowa i literatura faktu arrow LUTY 2018 16 maja 2024 r. (czwartek)  
LUTY 2018
Redaktor: Edytor   

raport_witolda.jpg

   

 

Raport Witolda

PILECKI Witold - oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej Armii Krajowej i „NIE", więzień polityczny okresu stalinowskiego, ofiara mordu sądowego. Jego "Raport" to dokument o wielkiej wartości historycznej, unikatowe świadectwo barbarzyństwa niemieckiego okupanta ziem polskich podczas II wojny światowej. Unikatowe, bo jedno z pierwszych, jakie wydostało się z pilnie strzeżonego obozu zagłady, a także dlatego, że zostało spisane przez naocznego świadka, który znalazł się tam celowo i dobrowolnie m.in. po to, by zrelacjonować światu te szokujące zdarzenia.
 
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/

 

 

 

 psy_wojen.jpg

 

 

Wójcik Krzysztof
Psy wojen. Od Indochin po Pakistan – polscy najemnicy na frontach świata


Wojna, krew i kontrakt!

Byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz Formozy, gangster, a potem świadek koronny oraz młokos z prowincji szukający przygód i zarobku – co ich wszystkich łączy? Wszyscy na pewnym etapie życia zostali najemnikami: czy to w Legii Cudzoziemskiej, w firmach ochroniarskich w Iraku i Pakistanie, czy w ochronie statków przed piratami.
 
źródło opisu: Wydawnictwo Rebis

 

 

 lab_girl.jpg

 

 

 

Jahren Hope
Lab girl : opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości


Międzynarodowy bestseller 2016 według „The New York Times”. Zwycięzca National Book Critics Circle Award w kategorii „autobiografia”.
Fenomenalna autobiografia badaczki świata roślin, gleb i nasion. Hope Jahren od dziecka wolała spędzać czas w laboratorium ojca, niż bawić się z rówieśnikami. Już jako mała dziewczynka obudziła w sobie miłość do botaniki.
Dziś Hope prowadzi trzy laboratoria i zajmuje miejsce wśród najwybitniejszych naukowców. W swojej książce opowiada o pielęgnowaniu pasji, wzlotach i upadkach, ogromnej determinacji, a także ludzkiej przyjaźni i miłości. To również historia jej bratniej duszy – Billa, genialnego odkrywcy, z którym przebyła długą drogę od niebiańskiego Bieguna Północnego, przez Stany Zjednoczone aż do rajskich Hawajów.

Jej wnikliwe spostrzeżenia na temat świata roślin wprowadzają czytelnika w magiczny świat majestatycznej przyrody, jednocześnie odnosząc się do zachowań i relacji międzyludzkich.
 
źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

 

 ludzie_czy_bogowie.jpg

 

Kortko Dariusz
Ludzie czy bogowie: 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami


„Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że są zadufani w sobie, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniędzmi, niemoralni. Że stracili empatię, są urynkowieni, zatopieni w procedurach, kontraktach, punkty za leczenie przeliczają na kasę. Że się wzbogacili, a tymczasem pacjent stał się dla nich po prostu klientem.
Pytaliśmy: kto to jest wielki lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć lekarze i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory? Kto jest dla nich mistrzem? Czego się boją? Co to znaczy być dla pacjenta człowiekiem?
Odpowiedzi, zawsze szczere, były czasami trudne do przełknięcia. Zdarzało się, że – jak z profesorem Religą – kłóciliśmy się na całego. Ale zawsze dostawaliśmy od „naszych” lekarzy wspaniałe lekcje człowieczeństwa” – Dariusz Kortko

źródło opisu: Agora SA

 

 oznaki_zycia.jpg

 

 

Hillman Ken
Oznaki życia


UWAGA! Ta książka podnosi ciśnienie.
Kontrowersyjne przypadki z oddziału intensywnej terapii.
Światowej sławy specjalista zdradza:
Kto w szpitalu podejmuje decyzje o życiu i śmierci pacjenta?
Czy życie profesora jest cenniejsze od życia narkomanki?
Dlaczego OIOM-y to współczesne cmentarzyska?
Energiczni i pewni siebie lekarze. Błyskawiczne i spektakularne akcje ratunkowe. Reanimacja zakończona pełnym sukcesem. Jeśli myślisz, że taka jest rzeczywistość, to jesteś w wielkim błędzie! Oznaki życia to mocna książka, która odziera ze złudzeń nasze wyobrażenia o oddziałach intensywnej terapii. To książka, która wywołuje burzliwą dyskusję o sensie sztucznego podtrzymywaniu życia i granicach ludzkiej wytrzymałości.
 
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ 

 

 

 komplikacje.jpg

 

Gawande Atul
Komplikacje


Pasjonująca opowieść znanego amerykańskiego chirurga o przypadkach, z którymi zetknął się w swojej pracy. O tajemnicach ludzkiego organizmu, dramatycznych decyzjach lekarzy, porażkach i triumfie współczesnej medycyny. Atul Gawande, chirurg w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie oraz profesor w Harvard Medical School and Harvard School of Public Health, jest autorem wielu bestsellerów, wyróżnionych prestiżowymi nagrodami. Komplikacje znalazły się na liście książek nominowanych do National Book Award.
 
źródło opisu: Wydawnictwo Magnum

 

 

 

 

 

D’Adamo P.: Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi

Gordon t.: Wychowanie bez porażek

Harford T.: Sekrety ekonomii

Jak zapobiegać powikłaniom cukrzycy

Kępiński A.: Rytm życia

Kindlon D.: Sposób na Kaina

Lamg R.: Podzielone ja

Leibold G.: Choroby stawów

Murphy J.: Potęga podświadomości

Pawlikowska B.: Blondynka na Sri Lance

Pawlikowska B.: Blondynka w Himalajach

Sigiel R.: Pacyfik i jeszcze dalej

Thorwald J.: Stulecie chirurgów

Thorwald J.: Triumf chirurgów

Walkiewicz J.: Pełna moc życia

Wasdin H.: Snajper

 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny