Start arrow Audiobooki - nowości arrow LUTY 2018 6 maja 2024 r. (poniedziałek)  
LUTY 2018
Redaktor: Edytor   
i-nie-bylo-juz-nikogo.jpg

 

Agata Christie
I nie było już nikogo

Czyta: Danuta Stenka
Czas nagrania: 6 godzin 55 minut
Kryminał


Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

 

 
szpiedzy.jpg

 

Alan Furst
Szpiedzy na Bałkanach

Czyta: Wojciech Żołądkowicz
Czas nagrania: 10 godz. 45 min.
Sensacja


Rok 1940, Saloniki. Grecy wiedzą, że nadchodzi wojna - hitlerowcy zajęli już kraje skandynawskie i Francję. Lada chwila Włosi zaatakują Grecję, atmosfera staje się napięta.
Costa Zannis, oficer salonickiej policji - człowiek o barwnej przeszłości i kontaktach w całej Europie - nie zajmuje się zwykłymi przestępstwami, lecz sprawami większej wagi. Kiedy wojna dociera do Grecji, Zannis bierze udział w walkach, między innymi przeciwko Włochom w Macedonii, po czym wraca do Salonik. Angażuje się w pomoc Żydom, organizując kanał przerzutowy z Berlina do Stambułu.
Talent Zannisa imponuje Brytyjczykom i angażują go do misji mającej na celu wydostanie z okupowanego Paryża bardzo cennego dla nich naukowca. Costa, człowiek z zasadami i pełen bezgranicznego poświęcenia, oczywiście podejmuje się niebezpiecznego zadania...

 

 magnolia.jpg

 

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Magnolia

Czyta: Filip Kosior
Czas nagrania: 9 godzin 14 minut
Literatura piękna polska


Życie nabiera prawdziwego znaczenia, gdy otaczają cię ludzie, na których każdego dnia chce ci się patrzeć.
Cytat z książki ”Magnolia”

Czasami dopiero na bieszczadzkiej wsi życie nabiera prawdziwego znaczenia.
Filip Spalski jest pilotem, kocha swoją pracę. Pewnego dnia wraca do domu po długim locie przez Atlantyk i dowiaduje się, że jego żona odeszła. Nie chciała dłużej czekać – na niego, na dziecko, na wspólne życie. Filip nagle widzi, że nic mu nie zostało. Jest sam, nie ma przyjaciół ani rodziny. Wsiada w samochód i rusza przed siebie.
Dojeżdża na koniec świata, do małej wioski w Bieszczadach, gdzie czas płynie tak wolno, że wszyscy kupują gazety sprzed tygodnia. Na nieczynnej poza sezonem stacji kolejowej spotyka mężczyznę, który też chce gdzieś uciec. Filip kupuje od nieznajomego zaniedbany pensjonat Magnolia. Pracuje tam kilka niezwykłych kobiet, które odmienią jego życie…

 

 
przerwane_milczenie.jpg

 

Charlotte Link
Przerwane milczenie

Czyta: Ewa Abart
Czas nagrania: 20 godzin 16 minut
Kryminał


Mistrzyni zagadkowych intryg w kolejnym mrocznym kryminale
Audiobook w aktorskiej interpretacji Ewy Abart przykuwa uwagę. Na swój niepowtarzalny sposób autorka buduje niepokojącą, pełną niedopowiedzeń atmosferę. Trzej panowie od lat spędzają wspólny urlop w niewielkiej angielskiej miejscowości Stanbury. Leon, z żoną Patricią, właścicielką miejscowości, naukowiec Aleksander z nową, młodą żoną Jessicą oraz swoją córką, psycholog Tim z żoną cierpiącą na depresję. Atmosfera zagęszcza się jeszcze, gdy w Stanbury pojawia się tajemniczy Phillip Bowen, deklarujący swoje pokrewieństwo z Patricią i chęć do współposiadania miejscowości. Jessica jest pełna przedziwnych przeczuć i uważa, że przyjaźń łącząca panów nie jest do końca szczera. Intryguje ją wiele faktów, które starannie analizuje podczas samotnych spacerów. Niestety, przekonuje się, że ma wiele racji, gdyż po powrocie z jednego ze spacerów zastaje w domu sytuację mrożącą krew…

 

 
dom_na_wyrebach.jpg

 

Stefan Darda
Dom na Wyrębach

Czyta: Wiktor Zborowski
Czas nagrania: 12 godzin 26 minut
Kryminał


Groza na rozlewiskach... Marek Leśniewski jest wykładowcą akademickim, ale zamierza zerwać z dotychczasowym życiem i po rozwodzie przeprowadza się by samotnie zamieszkać w Wyrębach, z dala od miasta. Zamierza odzyskać to, co stracił pracując na uczelni i poświęcić się swoim pasjom. Kupuje dom na odludziu, choć wie, że umarł w nim poprzedni właściciel. W sąsiedztwie jest jeszcze drugie zabudowanie – jedyny mieszkaniec Wyrębów sprawia wrażenie tajemniczego, chamskiego typa, którego najlepiej omijać szerokim łukiem. Marek powoli odkrywa tajemnice i sekrety Wyrębów. Okazuje się, że uciążliwe sąsiedztwo to dopiero początek prawdziwego koszmaru...

 

 ballada.jpg

 

Szczepan Twardoch
Ballada o pewnej panience

Czas nagrania: 9 godzin 26 minut
Literatura piękna polska


Czytają:  Maciej Stuhr, Andrzej Mastalerz, Magdalena Cielecka, Adam Bauman,  Leszek Filipowicz, Andrzej Hausner, Kamila Kuboth-Schuchardt i Wojciech Żołądkowicz, Robert Jarociński, Mariusz Bonaszewski,  Maciej Kowalik, Wojciech Stagenalski.

„MISTRZ DETALU”, „BEZLITOSNY”, „ZADZIWIA I ZACHWYCA”, „OBRAZOBURCZY”

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych współczesnych polskich pisarzy przedstawia 11 swoich najważniejszych opowiadań z okresu, gdy tworzył najgłośniejsze powieści: Wieczny Grunwald, Morfinę, Dracha i Króla.
Magnetyzująca wyobraźnia, przewrotne fabuły, humor – często czarny. Sceneria zdarzeń od Górnego Śląska przez Warszawę do alternatywnych rzeczywistości. Cielesność, psychiczne osaczenie, graniczne momenty, uczucia, którym często towarzyszy mrok. Bogactwo języka i stylu.

Źródło opisów: http://audioteka.com/pl/audiobook/, http://lubimyczytac.pl/

 

 prztrwalam.jpg

 

Przetrwałam. Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu
Czytają: Julia Kijowska, Małgorzata Pieczyńska, Kinga Preis oraz Sylwia Chutnik.
Literatura faktu

"Przetrwałam" to opowieści kobiet, które przeżyły niemieckie obozy koncentracyjne, pracę przymusową, sowieckie łagry, zesłanie oraz więzienia w stalinowskiej Polsce. To piętnaście pasjonujących biografii z ogromnych zbiorów Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA.
Najstarsze nagranie wykorzystane w książce pochodzi z 1989 roku, a ostatnie z 2012 roku. Opowieści zostały ułożone chronologicznie, według daty aresztowania bohaterek. Aktorki czytają zredagowany i skrócony zapis wielogodzinnych wywiadów biograficznych – język mówiony został przerobiony na język pisany, a zapisane opowieści zostały następnie zinterpretowane przez osoby czytające.

 

 
zeby_nie_bylo_sladow.jpg

 

Cezary Łazarewicz
Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka

Czyta: Maciej Kowalik
Czas nagrania: 8 godzin 51 minut
Literatura faktu


Laureat Nagrody Nike 2017!

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy.
Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.
To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie chłopca wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

 

 nawialo_nam_burze.jpg

 

 

Jarosław Abramow-Newerly
Nawiało nam burzę
Czyta: Ksawery Jasieński
Czas nagrania: 18 godz.
Literatura faktu


„17 września 1939 r. do Hadyńkowiec nawiało burzę”. Pełna autentyzmu audioksiążka o dramatach polsko - ukraińskiej rodziny, którą nawałnica wojny rozrzuciła po całym świecie.

Wspaniała interpretacja Ksawerego Jasieńskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło opisów: http://audioteka.com/pl/audiobook/, http://lubimyczytac.pl/
 
 
Menu witryny
Start
Zamówienia publiczne
Klub seniora
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV

 
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku
konkurs_na_najlepszego_czytelnika.jpg
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny